Baker Hughes Zawory i akcesoria

Działalność naszej firmy opiera się na współpracy z najbardziej renomowanymi producentami zaworów oraz urządzeń wspomagających, takich jak siłowniki czy regulatory. Oferowane przez nas urządzenia mogą spełniać różne funkcje – zawory regulacyjne to urządzenia regulujące ilość przepływu czynnika w instalacjach oraz układach grzewczych lub przemysłowych. Zawory bezpieczeństwa to natomiast klapy, które otwierają się wtedy, gdy ciśnienie gazu przekroczy dopuszczalną wartość. Tym samym automatycznie zapobiegają one eksplozji zbiornika.

Z uwagi na szerokie wykorzystanie tych urządzeń i ich dużą różnorodność, nawiązaliśmy współpracę z firmami będącymi liderami w zakresie produkcji zaworów. W naszej ofercie można znaleźć te urządzenia pochodzące od uznanych producentów – posiadamy zawory regulacyjne i przetworniki poziomu firmy Masoneilan, zawory bezpieczeństwa Consolidated oraz zawory i urządzenia wspomagające Becker, takie jak regulatory, ustawniki oraz siłowniki.

Masoneilan: zawory regulacyjne i przetworniki poziomu

ANB jest partnerem Baker Hughes, posiada wyłączność na rynku polskim na sprzedaż produktów MASONEILAN oraz posiada autoryzowany warsztat napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych (Masoneilan Approved Repair Center). Logo Marc

W roku 1882, młody wynalazca, William Mason, skonstruował automatyczne zawory redukcyjne do pary. Dzisiaj, Dresser Masoneilan jest światowym liderem dostarczającym rozwiązania w zakresie regulacji przepływu dla wielu branż przemysłu.

Z bogatą historią i ponad wiekowym doświadczeniem Masoneilan stał się kluczowym dostawcą zaworów dla przemysłu. Opracowanie współczynnika przepustowości zaworu Cv (Kv) czy trymy niskoszumne na wysokie spadki ciśnienia to tylko przykłady wkładu Masoneilana w światowy rynek asortymentu takiego, jak zawory redukcyjne.

wzor Masoneilan

Nasze doświadczenie pokazuje, że znajomość technologii zaworów nie jest wystarczająca. Musimy też wiedzieć jak ta technologia współgra z potrzebami naszych klientów. Dresser Masoneilan jest partnerem największych firm z branży wydobywczej (oil and gas) czy energetycznej, co zapewnia rozwijanie produktów zgodnie z oczekiwaniami klientów końcowych.

Dresser

Masoneilan posiada największy zakres produkowanych zaworów na rynku. W ofercie znajdują się zarówno proste zawory grzybkowe jak i zaawansowane zawory z trymem labiryntowym na najwyższe spadki ciśnienia. Zawory pneumatyczne (z siłownikiem pneumatycznym) jak i z napędem elektrycznym. Zawory kwasoodporne ze stali, jak również wykładane teflonem.

Poza produkcją produktów typu zawór regulacyjny firma jest również producentem nurnikowych przetworników poziomu. Mogą to być zarówno przetworniki pneumatyczne jak i cyfrowe. Dostępny jest ponad 3 m zakres wskazania oraz klasy ciśnieniowe ANSI 150 – 2500. Przetworniki posiadają odpowiednie certyfikaty ATEX do pracy w strefach zagrożenia.

Dresser

Przetworniki mogą być wykonane ze stali węglowej, kwasoodpornej lub chromowo-molibdenowej. Seria 12400 wykorzystuje do komunikacji protokół HART®, który ułatwia obsługę, nastawę i kalibrację przetwornika zarówno na instrumencie jak i przez sterownię.

Szczegółowe informacje dostępne są w katalogu (link do naszego katalogu po polsku poniżej) lub na stronie valves.bakerhughes.com/resource-center

Consolidated: zawory bezpieczeństwa

ANB jest partnerem Baker Hughes, posiada wyłączność na rynku polskim na sprzedaż produktów CONSOLIDATED.

Dresser Consolidated to światowy lider na rynku zaworów bezpieczeństwa. Jako pierwszy wyprodukował zawory bezpieczeństwa ze specjalnych stopów oraz dostarczył zawory dla elektrowni atomowych. Z tego powodu jest uważany za lidera innowacji w branży produktu zawór bezpieczeństwa. Consolidated budował długotrwałe relacje w przemyśle: wydobywczym (oil and gas), energetycznym, petrochemicznym i rafineryjnym.

Consolidated posiada w swojej ofercie zarówno zawory konwencjonalne (sprężynowe), zawory odcinające, jak i zawory z pilotem. Dostępny jest szeroki zakres oferowanych materiałów: stal węglowa, stal kwasoodporna, monel, stal stopowa, hastelloy C i inne. Dzięki bogactwu dostępnych materiałów powstają zarówno zawory kwasoodporne, jak i zawory nierdzewne.

Zawory spełniają normy: ASME, API 520, API 526, API 527, a także dopuszczenia dla elektrowni atomowych.

Szczegółowe informacje dostępne są w katalogu (link do naszego katalogu po polsku poniżej) lub na stronie valves.bakerhughes.com/power-generation

Becker: zawory regulacyjne kulowe

ANB jest partnerem handlowym Baker Hughes i posiada wyłączność na rynku polskim na sprzedaż produktów firm BECKER:

Becker - kulowe zawory regulacyjne i urządzenia współpracujące: siłowniki, regulatory i ustawniki.

T-Ball z siłownikiem obrotowym i pozycjonerem pneumatycznym
Zawór T-Ball z siłownikiem obrotowym i pozycjonerem pneumatycznym

Seria T-Ball

  • Kulowy zawór regulacyjny.
  • Rozmiary: 2” – 42” (DN50 – DN1050).
  • Klasy ciśnieniowe: ANSI #150 – ANSI #2500.

Seria VRP Pilotowe regulatory do Zaworów regulacyjnych

  • ZERO emisji! zastępuje regulator i pozycjoner pneumatyczny.
  • Do zasilania gazem z linii.
  • Zakres nastawy: 0.07 – 103 bar.

Pozycjonery Serii HPP

  • ZERO emisji! wysokociśnieniowy pozycjoner pneumatyczny.
  • Zarkes sygnału: 3-15 psig (0.02 – 1 bar), 6-30 psig (0.4 – 2 bar).

Siłowniki obrotowe RPDA dwustronnego działania oraz RPSR jednostronnego działania

  • Siłowniki tłokowe lub ze sprężyną powrotną do zasilania gazem ziemnym.
  • Ciśnienie Gazu zasilającego: 50 – 500 psi (3.4 – 34 bar).
pixel