Carraro: Regulatory i schładzacze pary

Nasza oferta obejmuje szereg sprawdzonych rozwiązań, które znajdują powszechne zastosowanie w wielu różnych sektorach rynku — począwszy od rozmaitych gałęzi przemysłu, poprzez branżę budowlaną, aż po produkcję maszyn. Produkty Cararro, takie jak niezawodne regulatory czy też schładzacze pary, stanowią nieodzowny element wielu instalacji technicznych, chroniąc je przed uszkodzeniami wynikającymi z nadmiernego naporu medium — cieczy lub gazu — jednocześnie ograniczając jego zużycie i optymalizując pracę całego systemu.

Regulatory ciśnienia, zawory bezpieczeństwa i schładzacze pary — poznaj nasza ofertę!

Regulatory ciśnienia oraz temperatury znacząco zwiększają kontrolę nad przepływem czynnika, zwiększając stabilność instalacji, co jest kluczowe nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale również wydajności całego systemu. Dzięki regulatorom nie musimy obawiać się ewentualnych fluktuacji ciśnienia wejściowego, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku instalacji gazowych, rafineryjnych i petrochemicznych.

Wśród propozycji naszej firmy znaleźć można również zawory schładzające parę — osprzęt klasy przemysłowej, dostosowany do pracy w wymagającym środowisku o dużych wahaniach temperatury. Schładzacze pary znajdują powszechne zastosowanie w energetyce, zapewniając odpowiednią temperaturę medium roboczego, jednocześnie minimalizując utratę energii cieplnej. Konstrukcja elementu umożliwia odpowiednie rozpylenie czynnika chłodzącego, który następnie miesza się z przepływającą parą obniżając jej temperaturę.

Skuteczne rozwiązania dla przemysłu

Naszym celem jest dostarczanie skutecznych rozwiązań technologicznych, opracowanych przez wiodących producentów tego segmentu rynku, które w znaczny sposób zoptymalizują procesy przemysłowe i produkcyjne w obrębie wielu branż. Wychodzimy również naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów — umożliwiamy indywidualne dostosowanie parametrów zaworów regulujących, schładzaczy pary oraz innych produktów z naszej oferty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy natomiast do kontaktu — nasi doradcy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie asortymentu.

Od 1924 firma CARRARO rozwija i rozszerza asortyment produkcji dostarczając klientom na całym świecie niezawodne zawory wysokiej jakości.

Carraro jest producentem włoskim, działającą od lat 50-tych na rynku zaworów przemysłowych, Obecnie posiada klientów w branżach: Nafta i Gaz, rafineryjnej, petrochemicznej, chemicznej, papierniczej, energetycznej oraz w innych działach przemysłu.

Obecnie CARRARO produkuje szeroki asortyment zaworów zgodnych z większością standardów Międzynarodowych:

Regulatory Ciśnienia

Zawory redukcyjne, zawory upustowe oraz ciśnienia różnicowego i regulatory temperatury konkurencyjne do wyrobów największych producentów w tym zakresie.

Dostępne są przyłącza kołnierzowe według ANSI oraz DIN. Stosowane materiały to stal węglowa oraz stal nierdzewna 316, dostępne są również materiały ‘egzotyczne” jak duplex, super duplex, monel, hastelloy i inne.

Istnieje możliwość zamówienia zaworu ‘na miarę’ – elastyczność i dobre proporcje pomiędzy jakością, ceną i terminem dostawy, nawet dla niewielkich ilości, czynią produkty Carraro bardzo atrakcyjnymi i konkurencyjnymi w porównaniu do innych, czołowych dostawców. Dostępne są regulatory do rozmaitych mediów: powietrze, inne gazy, para oraz ciecze.

Carraro sprzedaje również regulator ciśnienia oraz regulator temperatury czołowym producentom zaworów regulacyjnych, jak np. Dresser – Masoneilan. Do głównych klientów zalicza się GE – Nuovo Pignone.

Zawory schładzające

Carraro produkuje pełny asortyment produktów typu zawór schładzający do pary (DSH – Desuperheating Valves) umożliwiający konkurowanie z innymi czołowymi dostawcami na świecie w zakresie ciśnień nominalnych do Cl #2500 (PN400).

Proporcjonalne zawory bezpieczeństwa

Są specyficznym produktem, skonstruowanym do zastosowania w zestawach do smarowania turbin (Turbine Lube Oil Centres Skids), takich jak produkowane przez, lub dla firmy General Electric.

pixel