Udrażnianie mechaniczne

Eksploatowanie instalacji sanitarnych sprawia, że osadzają się w nich nieczystości. Z czasem powoduje to zmniejszenie przekroju rury i powstawanie blokad. Powstałe zatory są źródłem kłopotów dla administratorów, konserwatorów no i oczywiście użytkowników instalacji.

Grafika z udrażnianiem mechanicznym

Udrażnianie kanalizacji mechaniczne, tzw. przepychanie rur to powszechna forma dbania o przepustowość i czystość w instalacjach wewnętrznych, gdzie dochodzi do blokad. Dodatkowo przyłącza do budynków oraz instalacje zewnętrzne mogą być czyszczone sposobem udrażniania rur. Ważnym atutem używania maszyn mechanicznych wykonując udrażnianie rur takimi jak przepychacz do rur, szczególnie przy obsłudze instalacji zewnętrznych, jest możliwość pracy w warunkach zimowych w temperaturze ujemnej. W naszej ofercie urządzenia do czyszczenia kanalizacji w szerokim wyborze.

Proponujemy dwa rodzaje urządzeń pracujących mechanicznie pozwalające na obsługę rur nawet do 600 mm.

Urządzenia sprężynowe

Używane do usuwania zatorów i czyszczenia osadów stałych z rur, kanałów ściekowych, instalacji przemysłowych i innych. Urządzenia wykorzystują specjalne sprężyny wyposażone w końcówki robocze. W naszej ofercie znajdują się zarówno wersje ręczne, jak i mechaniczne z napędem elektrycznym. Niezależnie od tego, czy jest to odprowadzenie ze zlewu, przyłącze do budynku czy też główny kanał maszyny mechaniczne wykonują pracę szybko i skutecznie.

Kwik Spin / Power Spin

Narzędzie ręczne

K-39 / K-40

Urządzenie bębnowe ze spiralami o średnicy 8 i 10 mm

K-400

Zestaw bębnowy używający sprężyn 10 i 12 mm

K-3800

Maszyna bębnowa do prac ciężkich ze spiralami 10 i 12 mm

K-50

Urządzenie pracujące sprężynami o średnicy 8, 10 lub 16 mm

K-60

Zestaw używający spiral 8, 10, 16 i 22 mm

K-750

Maszyna bębnowa ze spiralami 16 i 20 mm

K-7500

Urządzenie bębnowe do prac ciężkich pracujące spiralami 16 i 20 mm

K-1500

Zestaw używający sprężyn 22 i 32 mm

Sprężyny i końcówki robocze

Do wszystkich urządzeń mechanicznych dostępnych na rynku

Urządzenia prętowe

Przepychacz K-1000 SE RIDGID 84295

Niezwykle skuteczne w czyszczeniu kanalizacji, mechaniczne urządzenie, pracujące stalowymi prętami. Maszyna przeznaczona do pracy w głównych sieciach i przyłączach budynków od średnicy 150 mm aż do 600 mm przy max. odległości czyszczenia aż do 150 m. Niezależne zasilanie silnikiem spalinowym pozwala na pracę w trudnych warunkach terenowych, również np. przy udrożnianiu kanałów melioracyjnych. Mechaniczny sposób czyszczenia umożliwia zastosowanie K-1000 również w warunkach zimowych przy ujemnych temperaturach otoczenia.

pixel